حدود 2 ماه پیش بود که وردپرس 4 منتشر شد و پی این انتشار تغییرات زیادی در بخش ادیتور وردپرس، بخش رسانه ها و… داشت. حالا وردپرس 4.1 همراه با تغییراتی و یک پوسته پیشفرض منتشر شده است.

در زیر این امکانات جدید رو معرفی می کنم. شما می تونید قبل از هر تغییری در وب سایتتون نسخه بتا آن را با استفاده از پلاگین wordpress beta tester امتحان کنید.

 

حالت جدید ادیتور برای تایپ راحت در وردپرس 4.1

وردپرس 4.1 همراه با کی ادیتور جدید و راحت برای تایپ منتشر شده است. ممکنه که خیلی از کاربرانی که تازه با وردپرس کار می کنند درک نکنند که این قابلیت چقدر میتونه مفید باشه. چرا که با نسخه های قبلی وردپرس کار نکرده اند. این حالت جدید ادیتور به راحتی و تنها با یک سوییچ کردن قابل دسترس است.

این مورد هم وجود دارد که هنگام تایپ در این حالت تمامی متاباکس ها و سایدربار پنهان می شوند و شما فقط این ادیتور را خواهید دید. و زمانی که شما ماوس خود را تکان دهید ادیتور از این حالت خارج خواهد شد.

distraction-free-editor

این ویژگی به صورت پیشفرض در نسخه بتا وجود دارد و شما می توانید ببینید. اما در نهایت این ویژگی به صورت پیشفرض ادیتور نخواهد بود و کاربران بعد از سوییچ کردن بین ادیتور ها می توانند این حالت را ببینند.

ویرایش راحت تصویر در وردپرس 4.1

معمولا کاربران وردپرس روش چیدمان تصاویر را سخت می دانستند. از این رو در وردپرس 4.1 با روش راحت تری روبرو هستیم. به این صورت که با کلیک بر روی تصویر می توانید گزینه های مربوط به چیدمان تصویر و همچنین گزینه ای برای حذف چیدمان را ببینید. همچنین دکمه دیگری به شکل مداد وجود دارد که با کلیک بر روی آن یک پاپ آپ باز شده و داخل آن می توانید اطلاعات تصویر را تغییر دهید.

inline-image-editing-toolbar

پوسته 2015 – پوسته پیشفرض جدید وردپرس

همانطور که هر ساله وردپرس یک پوسته رایگان و پیشفرض آماده می کند، امسال هم پوسته جدید 2015 را در نسخه وردپرس 4.1 قرار داده است. این پوسته به شکل پوسته بلاگی هستش و در تمامی زبان ها وجود دارد و همچنین تمامی استایل ها برای زبان های راست چین و چپ چین را رعایت کرده است.

twenty-fifteen

 

همچنین می توانید این پوسته را در بخش شخصی سازی ویرایش کنید و رنگ بندی مودر نظر خودتونو اعمال کنید.

 

twentyfifteen-customization

تغییر زبان وردپرس

در وردپرس 4 این امکان وجود دارد که هنگام نصب وردپرس زبان وردپرس را هم انتخاب کنید. اما برای اینکه بخواهیم بعدها زبان سایت رو عوض کنیم کار کمی برامون سخت شد. حالا در وردپرس 4.1 این امکان فراهم شده تا به راحتی زبان سایت را تغییر دهید. در بخش تنظیمات – > عمومی گزینه جدیدی برای انتخاب و تعویض زبان سایت وجود دارد.

language-selection-settings

کافیه که زبان مورد نظرتونو انتخاب کرده و ذخیره کنید. وردپرس به صورت اتوماتیک آن زبان را دانلود و نصب خواهد شد و زبان وب سایت شما تغییر خواهد کرد.

این هم مقاله امروز مدرسه وردپرس درباره وردپرس 4.1

موفق باشید

13 دیدگاه برای “معرفی وردپرس ۴.۱

دیدگاه خود را بیان کنید