افزونه خبرنامه تلگرام برای وردپرس

افزونه خبرنامه تلگرام برای وردپرس، راهی مطمئن به جهت ارتباط میان شما و مخاطبین سایت است. این افزونه سیستم مدیریت محتوای وردپرس و نرم افزار ارتباطی تلگرام را به هم متصل میکند که بدون شک هر دو بهترین و پرمخاطب ترین در میان کاربران ایرانی و در زمینه فعالیت خود هستند.

روش های قدیمی ارسال خبرنامه

ارسال خبرنامه یکی از قدیمی ترین تاکتیک های جذب بازدیدکننده و یادآوری سایت به مخاطبان است. روش های گوناگونی برای ارسال خبرنامه وجود دارد که مهمترین آنها ارسال از طریق ایمیل و پیامک می باشند.

افزونه خبرنامه وردپرس

ارسال خبرنامه از طریق ایمیل مشکلات زیادی را برای مدیران وبسایت ها ایجاد میکند، با افزایش تعداد اعضای خبرنامه یا تعداد ایمیل های ارسالی، امکان ارسال مستقیم از سرور سایت وجود نداشته و پس از مدتی تمامی ایمیل های شما بعنوان اسپم شناخته خواهد شد.

در نتیجه مجبور به استفاده از سیستم های جایگزین مانند Mailchimp میشوید که همراه با صرف هزینه و محدودیت خواهند بود. یکی دیگر از مشکلات این سرویس ها عدم امکان ارسال لحظه ای خبرنامه با انتشار مطالب در سایت است و شما مجبور به مدیریت ایمیل های ارسالی نیز خواهید شد.

ارسال خبرنامه از طریق پیامک شاید پرهزینه ترین استراتژی باشد! زیرا علاوه برآنکه در تعداد کاراکترهای ارسالی محدود هستید برای هر ارسال هر پیامک هزینه نیز پرداخت میکنید. همچنین زمانیکه پیام شما به دست مخاطبان میرسد ممکن است دسترسی به اینترنت نداشته باشند.

چرا از خبرنامه تلگرام استفاده کنیم؟

تلگرام بدون شک محبوب ترین، سریع ترین و ایمن ترین نرم افزار برای ارتباط میان کاربران از طریق اینترنت در ایران است. به گزارش ایسنا در خرداد 94، تلگرام پنج میلیون کاربر ایرانی فعال دارد؛ البته آمارهای غیر رسمی اعداد بسیار بالاتری را گزارش داده اند تا جاییکه گفته میشود بیش از یک سوم کاربران تلگرام در جهان ایرانی هستند و تعداد آنها نزدیک به 20 میلیون نفر است.

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مرداد 94 اعلام کرد که تلگرام در ایران فیلتر نخواهد شد و همین مسئله نوید بخش تداوم موفقیت های آن در ایران است. هر روز بر تعداد کاربران تلگرام در ایران افزوده میشود و هیچ گونه محدودیت سنی را نمیتوان در طیف مخاطبان آن متصور شد.

افزونه خبرنامه تلگرام به شما امکان میدهد که اخبار و مقالات خود را بلافاصله پس از انتشار در معرض دید این طیف عظیم از مخاطبان قرار دهید. شما هیچ محدودیتی در حجم اطلاعات ارسالی و دریافتی نداشته و پیام شما در سریعترین زمان ممکن به دست مخاطبان خواهد رسید.

پیام ارسالی از طریق افزونه خبرنامه تلگرام، هر زمان که به اینترنت متصل شوند در دسترس آنها خواهد بود و شما مطمئن هستید که کاربر امکان مشاهده لینک های ارسالی را دارد.

خبرنامه تلگرام چگونه کار میکند؟

این افزونه به شما امکان میدهد که میان ربات تلگرام و سایت وردپرسی خود ارتباط برقرار کنید. شما لینک ربات تلگرام خود را در سایت قرار میدهید و با کلیک بر روی آن کاربران میتوانند با این ربات ارتباط برقرار کنند. پس از اولین ارسال پیام توسط کاربر، شما نیز امکان ارسال پیام به آنها را خواهید داشت.

اطلاعات اعضای خبرنامه شامل نام، نام خانوادگی، زمان عضویت و شناسه کاربری آنها در پنل مدیریت سایت ذخیره شده و برای شما قابل مشاهده و شمارش است. هر زمان که نوشته یا خبر جدیدی را منتشر میکنید قادر خواهید بود اعضای خبرنامه را از انتشار آن مطلع کنید. پیام ارسالی میتواند لینک صفحه، یک متن دلخواه و یا ترکیبی از هر دو باشد.

اگر کاربران ربات تلگرام شما را از لیست مخاطبان خود حذف یا بلاک کنند، کاربر از لیست اعضای خبرنامه خارج شده و دیگر پیامی برای او از طرف شما ارسال نخواهد شد.

ویژگی های افزونه خبرنامه تلگرام Teletter

افزونه وردپرس برای تلگرام

 • راه اندازی سریع و آسان
 • پشتیبانی از زبان فارسی
 • ذخیره سازی اطلاعات اعضای خبرنامه
 • تعیین پیامد خوش آمدگویی برای اعضای جدید
 • قابلیت ارسال خبرنامه هنگام انتشار یا بروزرسانی در وردپرس
 • بروزرسانی لیست اعضا بصورت اتوماتیک یا دستی
 • عدم نیاز به SSL یا سرویس های جانبی
 • امکان ارسال لینک، متن دلخواه یا هردو
 • حذف خودکار کاربران غیرفعال از لیست ارسال
 • پشتیبانی از نوع نوشته سفارشی (Custom Post Types) در وردپرس
 • قابلیت تنظیم زمان بروزرسانی خودکار (هر ساعت، روزی دو بار و روزی یک بار)
 • قابلیت تنظیم تعداد پیام های دریافتی از تلگرام در هر بروزرسانی
 • کاملا رایگان
 • پشتیبانی توسط آژانس خلاقیت وبسیما

آموزش استفاده از افزونه وردپرس خبرنام تلگرام

قبل از نصب افزونه تلگرام و استفاده از خبرنامه شما باید یک ربات تلگرام و یک Token فعال داشته باشید. مراحل کار در مقاله ساخت ربات تلگرامتوضیح داده شده است. سپس افزونه خبرنامه تلگرام را دانلود و نصب کنید.

تنظیمات خبرنامه

پس از نصب افزونه از پنل مدیریت و در بخش تنظیمات به منوی API تلگرام مراجعه کرده و تنظیمات موجود در تصویر زیر را به دقت انجام دهید.

تنظیمات افزونه خبرنامه تلگرام وردپرس

1- Token دریافتی از تلگرام پس از راه اندازی ربات خود را در این بخش وارد کنید.

2- روش ارتباط سایت با API تلگرام را تعیین کنید. در این بخش دو روش getUpdates و Manual فعال می باشد.

 • در روش Get Updates سایت شما با استفاده از Cron Job بصورت اتوماتیک به وب سرویس تلگرام متصل شده و بروزرسانی های اخیر را دریافت میکند.
 • در روش دستی یا Manual یک قالب برگه به نام Telegram API به سایت شما اضافه میگردد. یک برگه جدید بسازید و قالب آن را بر روی Telegram API تنظیم کنید. با هر بار فراخوانی این آدرس بروزرسانی های جدید از تلگرام دریافت خواهد شد. توجه کنید که دسترسی به این برگه را محدود کرده و بر روی حالت خصوصی یا بصورت رمز دار قرار دهید تا فقط خودتان به آن دسترسی داشته باشید.

3- این گزینه تنها زمانی کاربرد دارد که شما متد getUpdates را انتخاب کرده باشید. در اینجا میتوانید زمان دریافت بروزرسانی های جدید از تلگرام را تعیین کنید. این زمان میتواند براساس تعداد مخاطب یا اعضای جدید شما انتخاب شود و تاثیر در عملکرد کلی افزونه خبرنامه تلگرام نخواهد داشت.

4- تلگرام تمامی پیام های ارسالی از کاربران به ربات شما را ذخیره سازی میکند، با استفاده از این گزینه شما میتوانید تعداد بروزرسانی های جدیدی که در هر ارتباط دریافت میشود را تعیین کنید. اگر تعداد پیام های ارسالی به شما زیاد باشد حجم پاسخ ارسالی از تلگرام بالا رفته و تحلیل دیتای ورودی برای سرور شما دشوار میشود. این بخش برای جلوگیری از مشکلات سروری برای هاست های ضعیف تر قرار داده شده است.

اگر تعداد پیام های ارسال شده به ربات بیشتر از محدودیت شما باشد، پیام ها از دست نخواهند رفت و در ارتباط بعدی دریافت خواهند شد.

5- هر کاربر جدید که ربات تلگرام شما را به لیست خود اضافه کند پیامی برای خوش آمد گویی دریافت خواهد کرد. متن پیام مورد نظر خود را در این بخش وارد کنید.

6- افزونه خبرنامه تلگرام بصورت اتوماتیک نوع نوشته های موجود بر روی سایت را شناسایی کرده و همه آنها را در این بخش لیست میکند. شما میتوانید قابلیت ارسال خبرنامه را برای هرکدام فعال یا غیرفعال کنید. با فعال کردن این گزینه یک باکس تنظیمات به صفحه ویرایش آن نوع نوشته افزوده میشود.

ارسال خبرنامه

پس از طی کردن مراحل بالا تغییرات خود را ذخیره کرده و به بخش افزودن نوشته جدید در پنل مدیریت بروید.

ارسال خبرنامه با استفاده از تلگرامهنگام  افزودن یا بروزرسانی نوشته اگر گزینه “ارسال خبرنامه برای همه اعضا” فعال باشد، بلافاصله پس از انتشار خبرنامه به تمامی کاربران فعال ارسال خواهد شد، شما میتوانید متن ارسالی در پیام را خودتان تعیین کنید. این متن میتواند شامل لینک مطلب، متن دلخواه و یا ترکیبی از هردو باشد.

پس از ارسال گزینه “ارسال خبرنامه برای همه اعضا” بصورت اتوماتیک غیرفعال میشود تا در هر بروز رسانی پیام شما مجددا ارسال نگردد ولی هر زمان که آن را فعال کنید میتوانید یک پیام جدید به اعضای خبرنامه ارسال کنید.

اگر Open graph بر روی سایت شما فعال باشد، تلگرام بصورت اتوماتیک علاوه بر آدرس صفحه، عنوان، توضیحات کوتاه و تصویر شاخص آن را نیز به کاربران نمایش میدهد.

لیست اعضای خبرنامه تلگرام

در پنل مدیریت وردپرس منوی جدیدی به نام “اعضای خبرنامه” ایجاد شده است. شما میتوانید با مراجعه به این بخش، لیست تمام اعضای خبرنامه تلگرامی خود را مشاهده کرده و به اطلاعات ارسالی از تلگرام شامل نام، نام خانوادگی، شناسه کاربری، آی دی کاربر، وضعیت کاربر و تاریخ عضویت دسترسی داشته باشید.

وضعیت کاربرانی که ربات تلگرام شما را حذف کرده باشند به deactive تغییر پیدا کرده و از آن پس پیام های خبرنامه شما به این افراد ارسال نخواهد شد.

همه چیز آماده است، همین امروز افزونه را نصب کرده و نظرات خود را برای ما ارسال کنید، در صورتیکه این افزونه مورد استقبال وب فارسی واقع شود امکانات بیشتری به آن اضافه خواهیم کرد.

باز نشر و اشتراک گذاری این افزونه بلامانع است، لطفا در صورتیکه لینک آن را برای دانلود قرار میدهید همراه با معرفی وبسیما و حفظ کپی رایت باشد. همچنین شما میتوانید آدرس همین صفحه را بعنوان راهنمای افزونه به مخطبان خود ارائه دهید.

لطفا آخرین نسخه تست شده را از مخزن وردپرس دانلود کنید.

کلمات کلیدی: ،

21 دیدگاه برای “افزونه خبرنامه تلگرام برای وردپرس

 • مهسا
  - ۷ شهریور , ۱۳۹۴

  خیلی دنبالش بودم ممنونم…

 • مهدی
  - ۲۱ شهریور , ۱۳۹۴

  ممنون از شما بابت معرفی این افزونه…
  حالا باهاش یکم کار کنم ببینیم چطوریاس
  ممنون از شما 🙂

 • محسن
  - ۲۸ شهریور , ۱۳۹۴

  سلام
  خدا قوت
  بنده این افزونه رو نصب کردم ربات رو ساختم فعالش هم کردم اما هر پست و مطلب جدیدی میذارم نمیفرسته و از طرفی در لیست حبرنامه هر کس که اد هم شده نمایش نمیدها
  اگه امکان داره راهنمایی کنید.
  ممنون

  • الناز
   - ۲۹ شهریور , ۱۳۹۴

   سلام دوست من. این افزونه رو من ننوشتم گروه وبسیما کدنویسی کرده. شما میتونید مشکلاتتونو اینجا مطرح کنید تا راهنماییتون کنن
   http://websima.com/teletter/

 • علی
  - ۲۴ آبان , ۱۳۹۴

  به به به عالیهههه چی میشه گفت جز بهترینید..

 • مهدی
  - ۷ بهمن , ۱۳۹۴

  سایت بسیار زیبا و پر محتوایی دارید
  ادامه بدید حتما موفق میشید
  از مهندسی سایت هم تشکر میکنم بخاطر مطالب داغ

 • محمد
  - ۷ اسفند , ۱۳۹۴

  عالی بود

 • حانیه
  - ۱۰ اردیبهشت , ۱۳۹۵

  سلام ، افزونه جالبی هست ولی ما نصبکردیم کار نمیکنه ، این سایتمونه kanoonisi.ir ، چی کار کنیم ؟

  • الناز
   - ۱۱ اردیبهشت , ۱۳۹۵

   سلام دوست عزیز. برنامه نویس این افزونه شرکت وبسیما هستش لطفا مشکل رو با وبسیما درمیون بگذارید
   websima.com

 • سید
  - ۱۴ اردیبهشت , ۱۳۹۵

  عالی بود تشکر از سایت مفیدتون

 • سایت ساز
  - ۱۵ شهریور , ۱۳۹۵

  سلام
  خیلی وقت بود دنبالش بودم
  ممنون از شما

 • خرید ممبر تلگرام
  - ۳۱ تیر , ۱۳۹۶

  سلام تشکر از مطالبتون کامل و جامعه سایت شما

  بسیار مفید و کاربردی بود

  خسته نباشید میگم بهتون

 • iranian_tara
  - ۱ مهر , ۱۳۹۶

  با سلام خدمت شما
  الان خیلی وقت هست که وردپرس تقریبا داره توی همه ززمینه ها وارد می شه و واقعا کار رو برای افراد توی زمینه طراحی و ساخت سایت راحت کرده. مطالبتون خیلی جالب بود منتظر مطالب تازه تر هستیم.
  با تشکر

 • لایک تلگرام
  - ۷ خرداد , ۱۳۹۷

  افزونه ای نیست که مطالب کانال و تو سایت نشون بده؟

  • سیروس
   - ۷ خرداد , ۱۳۹۷

   برای اینکار یک ربات تلگرام وجود داره به نام @rcwordpress_bot که مطالب همراه با عکس بهش میدید و توی سایتون پست میکنه.
   من تستش نکردم ، ولی از اونجایی که از شما یوزر و پسورد میگیره بهتره یوزر با دسترسی محدود بهش بدید.
   موفق باشید

 • نت آموز
  - ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷

  خیلی جالب بود

 • پایلاش
  - ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷

  خیلی مفید و کاربردی بود

 • راتین
  - ۸ مهر , ۱۳۹۷

  سلام ما به کدوم قسمت سایت باید سوالاتمونو ارسال کنیم؟

  • سیروس
   - ۸ مهر , ۱۳۹۷

   سلام دوست عزیز ، شما در قسمت نظرات مربوط به هر مطلب می تونید سوالات مربوط به اون مطلب رو ارسال کنید و اگر سوالی خارج از مطلب دارید می تونید از طریق صفحه تماس با ما و آی دی تلگرام مدرسه وردپرس اقدام کنید:
   https://t.me/wpschool_support

 • بوکلت دانلود
  - ۱۲ بهمن , ۱۳۹۷

  جالب بود ! با سپاس از سایت خوب تان !

 • جایینو
  - ۲ خرداد , ۱۳۹۸

  از سایت خوب تان ممنونم ! جالب بود !

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --