مدیریت تبلیغات در وردپرس با افزونه AdRotate

با سلام

تبلیغات یکی از بخش های جدانشدنی از یک وبسایت است به کمک تبلیغ در وب سایت خود می توانید بخش از مخارج وب سایت  را تامین کنید ولی مقوله تبلیغ و مدیریت آن از جمله دغدغه های مدیران سایت های بزرگ است.

در این مقاله از آموزش وردپرس تصمیم داریم به معرفی افزونه AdRotate به منظور مدیریت تبلیغات در وردپرس بپردازیم و نحوه استفاده صحیح از این افزونه را آموزش دهیم.

نصب افزونه :

افزونه AdRotate یکی از شناخته شده ترین افزونه ها در زمینه تبلیغ و مدیریت تبلیغات در وردپرس است ، می توانید این افزونه را از مخزن افزونه های وردپرس دانلود کرده و نصب کنید.

adrotate1

 

پیکربندی افزونه:

پس از نصب افزونه و فعالسازی  AdRotate یک گزینه به نام AdRotate به منوهای پیشخوان وب سایت وردپرسی شما اضافه خواهد شد.

روی منوی AdRotate کلیک کرده و سپس روی گزینه Adverts  کلیک میکنیم (در اینجا لیستی از تبلیغات های موجود رو مشاهده خواهید کرد)

برای ایجاد تبلیغ جدید رو گزینه Add New کلیک میکنیم.

adrotate2

 

صفحه ثبت تبلیغ جدید برای دریافت اطلاعات مربوط به تبلیغ مورد نظر به شما نمایش داده می شود.

در این صفحه در قسمت Title عنوان تبلیغ را وارد میکنید و سپس در قسمت AdCode باید کد مربوط برای تبلیغ را وارد کنید ، برای اینکار روی کدهای از قبل آماده شده زیر Bassic Exaples کلیک کنید تا کد مربوطه در باکس ورودی AdCode کپی شود و سپس با توجه به تبلیغ خود لینک تبلیغ را عوض کنید که برای مثال ما با کلیک روی تبلیغ آدرس http://www.Wpschool.ir را باز میکنیم. موضوع قابل توجه در این قسمت استفاده از کلمه کلیدی asset به جای آدرس عکس تبلیغاتی می باشد، با استفاده از این کلمه عکس انتخاب شده در قسمت Banner Asset به عنوان عکس تبلیغ به نمایش در می آید و شما لازم نیست که آدرس را دستی وارد کنید و به صورت اتوماتیک آدرس دهی می شود.

قسمت Statistics را جهت جمع آوری آمار کلیک روی تبلیغ فعال کنید و در قسمت Activate فعال بودن یا نبودن این تبلیغ جهت نمایش در سایت را مشخص کنید ، سپس روی گزینه Save Advert جهت ذخیره کردن اطلاعات تبلیغ کلیک کنید.

adrotate3

در پایین صفحه قسمتی جهت زمانبندی تاریخ شروع نمایش تبلیغ و نیز تاریخ انقضای تبلیغ وجود دارد که با تنظیم آن ، تبلیغ به صورت اتوماتیک از تاریخ و ساعت تنظیم شده شروع به نمایش در سایت کرده و در تاریخ و ساعت مشخص شده منقضی شده و نمایش داده نخواهد شد.

adrotate4

در قسمت Advanced در صورتی که شما لایسنس برای افزونه خریداری کرده باشید می تونید تنظیمات تبلیغات در موبایل و نیز تبلیغات بر اساس منطقه جغرافیایی کاربر بازدید کننده را انجام دهید و در صورت نداشتن لایسنس این قسمت غیر فعال می باشد.

adrotate5

 

نمایش تبلیغات در وردپرس :

تا اینجا یاد گرفتیم که چطور یک تبلیغ ایجاد کنیم حالا باید نحوه نمایش تبلیغ در سایت را بیاموزیم.

برای نمایش تبلیغ در سایت 3 راه مختلف وجود دارد.

 • به صورت کد Php
 • به صورت ابزارک
 • به صورت ShorCode در برگه و نوشته

 

در صورتی که برنامه نویس Php  هستید به راحتی با اضافه کردن یک خط می توانید تبلیغ را در هر قسمتی از قالب وردپرس که دوست دارید به نمایش بگذارید:

<?php echo adrotate_ad(3); ?>

عدد 3 موجود در کد ID تبلیغی است که ایجاد کردیم و در جدول تبلیغات موجود قابل مشاهده است و به ازای هر تبلیغ تغییر میکند.

روش دوم استفاده از ابزارک هاست در که معمولا در سایدبار یا فوتر مورد استفاده قرار میگیرند، برای اینکار نا حیه ابزارک ها رفته و ابزارک مربوط به AdRotate را به ناحیه ابزارک مورد نظر (سایدبار یا فوتر) Drag & Drop کرده و سپس به مانند عکس زیر ایتدا عنوان تبلیغ را وارد کرده سپس نوع تبلیغ که تکی یا گروهی است و در انتها ID مربوط به تبلغ مورد نظر را وارد کرده و در انتها ذخیره را کلیک نمایید.

adrotate6

راه حل سوم استفاده از ShortCode در برگه ها یا نوشته می باشد ، ابتدا یک برگه یا نوشته جدید باز کرده وسپس ShortCode زیر را در آنت آن قرار داده یا ID تبلیغ مربوطه و ذخیره میکنیم.

[adrotate banner=”3″]

 

adrotate7

 

یاد گرفتیم که چطور یک تلیغ ساخته و در وب سایت خود به نمایش بگذاریم ، ولی همه تبلیغات ما تکی بوده و در فضایی که به این تبلیغ اختصاص دادیم تنها یک تبلیغ در لحظه نمایش دهده می شود. اگر که بخواهیم تبلیغات ما داینامیک بوده و بعد از چند ثانیه تغییر کند وتبلیغ دیگری را نمایش دهد باید چه کنیم؟

یکی دیگر از قابلیت های افزونه AdRotate پشتیبانی از تبلیغات گروهی است ، بدین صورت که ما چند تبلیغ را به عنوان یک گروه به افزونه معرفی میکنیم و این تبلیغات با فاصله زمانی مشخص از هم در یک فضای تبلیغاتی به نمایش در می آیند. با این کار تعداد تبلیغات نمایش درآمده در سایت را افزایش داده سایت را داینامیک و متفاووت جلوه داده و وب سایت خود رو با تبلیغا زیاد شلوغ نمیکنیم.

برای انجام این کار ابتدار روی منوی AdRotate وسپس Group کلیک کرده در صفحه بعد جهت ساخت گروه تبلیغاتی روی Add New کلیک میکنیم

adrotate8

در صفحه جدید ابتدا نام تبلیغ گروهی و سپس Mod را انتخاب میکنیم، در ادامه اندازه تبلیغات جهت نمایش که پیشنهاد میشود تبلیغات انتخابی در یک گروه هم اندازه باشند و بعد فاصله زمانی بین نمایش تبلیغات را مشخص میکنیم.

adrotate9

در قسمت Post Injection نوشته و دسته بندی هایی را که نمی خواهیم در آن ها تبلیغات نمایش داده شوند جهت حذف تبلیغ از صفحات آن انتخاب میکنیم.

در انتها تبلیغات را که میخواهیم با هم در یک گروه نمایش داده شوند انتخاب کرده و سپس ذخیره میکنیم

adrotate10

جهت نمایش تبلیغ گروهی نیز مانند قبل از 3 روش می توان استفاده کرد:

 • به صورت کد Php : با قرار دادن کد زیر در قالب وردپرس
<?php echo adrotate_group(1); ?>
 • به صورت ابزارک:

با انتخاب گروه در قسمت نوع در ابزارک و وارد کردن ID گروه

 • به صورت ShorCode در برگه و نوشته:

[adrotate group=”1″]

 

عکس زیر نمونه ای از تبلیغ گروهی در سایدبار با استفاده از ابزارک می باشد:

adrotate11

مقاله مدیریت تبلیغات در وردپرس با افزونه AdRotate هم به پایان رسید امیدوارم بتونید با استفاده از این مقاله تبلیغات سایت خودتون رو به راحتی مدیریت کنید.

2 دیدگاه برای “تبلیغات در وردپرس با افزونه AdRotate

 • حسین
  - ۲۸ مهر , ۱۳۹۵

  عالی مثل همیشه

 • پدرام احمدی
  - ۱۶ آبان , ۱۳۹۵

  بسیار ممنونم بابت این پست ارزشمند

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --